STARBUCKS CARD PROGRAMI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ ve

PROGRAM KULLANIM KOŞULLARI

Shaya Kahve Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne ("Shaya") ait işbu Starbucks Card Programı ("Program"); Starbucks Card ("Kart") sahibi üyelerine Kart'a para yüklemek suretiyle T.C. sınırları içerisindeki Starbucks mağazalarında alışveriş imkanı sunmak ve/veya her türlü kampanya ve promosyonlardan yararlanma, puan kazanma/ harcama, hediye çekine hak kazanma ve indirim imkanları gibi Shaya tarafından belirlenecek olan çeşitli avantajlar ("Avantaj(lar)") sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu sözleşme Program kapsamında sunulacak olan Avantajlar’a yönelik olarak dijital icap ve kabul yöntemiyle imzalanmış bir üyelik sözleşmesidir.

Program'a üye olmak ve Kart'ı kullanmakla aşağıdaki Üyelik Sözleşmesini ve Program Kullanım Koşullarını kabul ettiğinizi beyan etmektesiniz.

TANIMLAR:

Alshaya Grubu Şirketleri: Shaya’nın da dahil olduğu Alshaya’nın tüm iştirakleri, ana şirketleri, bağlı ortaklıkları ve M.H. Alshaya Co. (“Alshaya”) ile doğrudan bağlantılı olmasa dahi dünyada “Alshaya” şirketler grubuna dahil olan ve olabilecek tüm şirketleri ifade eder.

Kredi Kartı Verileri: Üye’nin MasterPass’e yüklediği hamil banka kredi kartlarına ait verileri ifade eder.

Masterpass: Program İşbirlikçilerinden Mastercard’ın sunduğu masterpass.com.tr adresinden veya MasterPass logolu üye iş yerlerinde ödeme sayfasından kart bilgilerini sisteme tanımlanması ile kullanıcıların ödeme yapmalarına imkan sağlayan sistemi ifade etmektedir. Şu kadar ki bu sözleşme dahilinde MasterPass, Uygulama içerisine yerleştirilen Mastercard sayfasına kullanıcılarının kredi kartlarını tanımlatarak, kendi bankalarının kredi kartlarından Starbucks Kartları’na bakiye yüklemelerini sağlaya sistemi ifade eder.

Mobil Uygulama: Cep telefonu, tablet PC ve benzeri taşınabilir cihazlarda çalışan Starbucks Mobil Uygulama isimli mobil aplikasyonu ifade eder. Şu kadar ki, sanal kartı içerir mobil uygulamanın/yazılımın lisansı Shaya tarafından Üye’ye sınırlı, münhasır olmayan ve devredilemez bir şekilde verilmiştir.

Program İşbirlikçileri: MasterCard Europe SA. Türkiye Temsilcilik Ofisi (“Mastecard”) ve Akbank T.A.Ş. (“Akbank”) dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Shaya’nın Program kapsamında birlikte çalıştığı ve çalışacağı her türlü hizmet sağlayıcı firmalar, bunların iştirakleri, bağlı ortaklıkları ve sair grup şirketleri ile bunların çalışanlarını ifade eder.

Starbucks Fiziki Kart: Üye’nin Shaya tarafından belirlenecek Starbucks Coffee mağazalarında her türlü kampanya ve promosyonlardan yararlanma, puan kazanma/ harcama, hediye çekimine hak kazanma ve indirim imkanlarına ulaşması amacı ile Shaya’nın vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak çalışan kurumsal ek kart niteliğinde, Maestro logolu ön ödemeli kartı ifade eder.

Starbucks Kart: Starbucks Sanal Kart ve Starbucks Fiziki Kartları birlikte ifade eder.

Starbucks Kart Bakiyesi: Üye’nin kullanmakta olduğu Starbucks Kart’taki Shaya tarafından belirlenecek Starbucks Coffee mağazalarında kullanılabilen bakiyeyi ifade etmektedir.

Starbucks Sanal Kart: Üye’nin Shaya tarafından belirlenecek Starbucks Coffee mağazalarında her türlü kampanya ve promosyonlardan yararlanma, puan kazanma/ harcama, hediye çekimine hak kazanma ve indirim imkanlarına ulaşması amacı ile Shaya’nın vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak çalışan, Starbuck Fiziki Kart ile eşleşen ve aynı bakiyeyi haiz olan, Üye’nin kişisel cihazına (cep telefonu, tablet vb.) yüklenen Uygulama kapsamında oluşturulan kurumsal ek kart niteliğinde ön ödemeli sanal kart anlamına gelmektedir.

Üye: Kişisel bilgileri Mobil Uygulama'daki alanlarda Üye tarafından belirtilen Starbucks Kart Programı’na Üyelik kaydı esnasında ''Kullanıcı Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum”' yazısının ve/veya benzer ibarenin yanındaki kutucuğu veya kutuları işaretleyip bu Sözleşme'yi onaylaması ile Starbucks Kart Programı Üyesi olan Mobil uygulama ziyaretçisi, içerik sağlayıcı ve/veya mobil uygulama kullanıcısı olan gerçek kişidir.

Üyelik Bilgileri: Üye’nin ad-soyad, cep telefonu, e-mail, güvenlik sorusu, TC Kimlik Numarası, doğum tarihi, cinsiyet verilerini de içerebilecek her türlü kişisel bilgilerdir.

Yıldız Verileri: Üye’nin  Starbucks Kart aracılığı ile Shaya tarafından belirlenecek Starbucks Coffee mağazalarında yaptığı kullanımların sonucu olarak elde ettiği her türlü kampanya ve promosyonlardan yararlanma, puan kazanma/ harcama, hediye çekine hak kazanma ve indirim imkanları vb. kampanya verileri anlamındadır.1. Kart'ın mülkiyeti Shaya'ya aittir. Kartla ilgili tüm hizmetler Shaya ve/veya Shaya tarafından yetkilendirilen firmalar tarafından sağlanmaktadır.

GENEL ŞARTLAR:

 1. Starbucks Kart’ın ve Uygulama’nın mülkiyeti Shaya’ya aittir. Uygulama ile ilgili tüm hizmetler Shaya ve/veya Shaya tarafından yetkilendirilen Program İşbirlikçileri tarafından sağlanmaktadır.
 2. Starbucks Kart’ın kullanılabilmesi için işbu başvuru formunun Üye tarafından doldurularak onaylanması ve Kart bilgilerinin (16 haneli Kart nosu ve 3 haneli güvenlik kodu) Uygulama’da belirtilen şekilde kaydedilmesi gereklidir.
 3. Starbucks Kart’ın, Üye tarafından alışverişlerde kullanılabilmesi için Starbucks Kart’a para yüklemesi yapması gerekmektedir. Starbucks Kartlara para yükleme, Üye tarafından Uygulama üzerinden Sanal POS aracılığı ile 3D Secure System uygunluğu olan kredi kartı ve banka kartları kullanılarak veya Starbucks mağazalarında bulunan POS cihazları aracılığı ile yapılabilmektedir. Kart'a tekrar para yüklemesi yapabilmek ve/veya eğer varsa alışverişlerde kazanılan avantajları kullanabilmek için ise, işbu başvuru formunun Üye tarafından doldurularak onaylanması ve Kart bilgilerinin (16 haneli Kart nosu ve 3 haneli güvenlik kodu) belirtilen şekilde kaydedilmesi gereklidir.
 4. Starbucks Kart kişiye özeldir, başkasına devredilemez. Program kapsamında kazanılan Avantajlar, program dışı başka bir karta devredilemez, Starbucks Card başka bir avantaj kart ile beraber kullanılamaz ve Kart içindeki bakiye hiçbir surette nakde çevrilemez.
 5. Üye, Starbucks Fiziki Kartın yahut Uygulama’nın yüklü olduğu cihazın çalınması, kaybolması veya kullanılamayacak şekilde bozulması halinde, durumu Shaya’ya gecikmeksizin (+90216) 454 09 09 numaralı iletişim hattı üzerinden bildirecektir. Bildirim yapılıncaya kadar olabilecek her türlü zarardan Üye sorumludur. Bildirim üzerine, Starbucks Kart Shaya tarafından pasif konuma getirecektir. Üye’nin Starbucks Fiziki Kartı kaybolmuş ise, Starbucks mağazalarından Starbucks Fiziki Kart’a asgari yükleme tutarında yükleme yapmak suretiyle yeni bir kart alması yahut Uygulama’yı yükleyerek yeni bir Starbucks Sanal Kart oluşturması gerekmektedir. Starbucks Fiziki Kart’ın iptali halinde varsa eşleşen Starbucks Sanal Kart da iptal olacaktır. Pasife alınan karttaki Avantajların yeni karta yüklenebilmesi için, Üye’nin www.starbuckscardtr.com adresinden pasif kartını yeni kartına aktarması gerekmektedir. Aktarım yapılmaması halinde Shaya’nın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 6. Starbucks Kart’ın kullanım koşulları, sağladığı avantajlar ve Kartın süresi Shaya tarafından belirlenmektedir. Shaya dilediği takdirde ve zamanda, Uygulama güvenliğini sağlamak ve yasal mevzuata uyumlu olmak adına bu kullanım koşullarını Üye’ye önceden herhangi bir ihtar ve ihbara gerek olmaksızın değiştirebilir, Starbucks Kartın kullanımını durdurabilir, kaldırabilir, tamamen iptal edebilir ve/veya Kartın iadesini talep edebilir. Kartın süresi dolduğunda ve/veya Kartın uygulamasına her ne sebeple olursa olsun son verilmesi halinde, Kart geçerliliğini yitirecek ve Kart’ta biriken paralar, puanlar ve Üye'ye kazandırılan haklar Shaya tarafından silinecektir. Üye, geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan Kart’ta birikmiş paranın ve avantajların Shaya tarafından silinerek geri alınacağını, bunlara ilişkin herhangi bir hak ve talepte bulunmayacağını şimdiden kabul ve beyan eder.
 7. Üye, işbu başvuru formunda verdiği kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler ile birlikte Program kapsamında her ne surette olursa olsun vereceği alışveriş ve kişisel bilgiler gibi tüm verilerin, Program üyeliği her ne sebeple olursa olsun sona erse dahi, Shaya ile burada belirtilenlerle sınırlı olmamak üzere; Shaya’nın iştirakleri, bağlı ortakları, Program kapsamında birlikte çalıştığı her türlü hizmet sağlayıcı firmaları ve bunların hissedarları ve çalışanları ("Program İşbirlikçileri") tarafından toplanmasına, bu verilerin Program İşbirlikçileri tarafından işlenmesine, Program dahilindeki amaçlar (genel ve özel kampanyalar, avantajlar, ürün, hizmet tanımları, reklam, pazar araştırması anketleri, müşteri memnuniyeti uygulamaları ve benzeri pazarlama faaliyetleri vb.) çerçevesinde kullanılmasına ve bu amaçlar çerçevesinde Shaya tarafından Üye tarafından sağlanan iletişim adresi kanalı aracılığı ile erişilmesine muvafakat ettiğini, Shaya’ya sağlamış olduğu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde güncelleme yapacağını, başvuru formundaki bilgilerin güncellenmemesi ya da yanlış bilgi verilmesi sonucu doğabilecek zararlardan Shaya'nın ve/veya Program İşbirlikçilerinin sorumlu olmadığını, kabul ve beyan eder.
 8. Uyuşmazlık halinde Shaya'nın ticari defterleri ve kayıtları kesin delil oluşturur; ayrıca uyuşmalıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

BAKİYE, AVANTAJLAR VE KART SÜRESİ:

 1. Starbucks Kart’taki birikmiş bakiye, bir başka Starbucks Kart almak için kullanılamaz; bakiyenin nakit para olarak iadesi veya kredi kartına iadesi yapılamaz.
 2. Starbucks Sanal Kartlarda Avantajlar’ın geçerlilik süresi işbu Sözleşmenin Üye tarafından onaylanmasını takiben on (10) yıldır. Starbucks Fiziki Kart ile eşleşen Starbucks Sanal Kart’taki Avantajların geçerlilik süresi ise, aktive edilme tarihinden itibaren on (10) yıl olacaktır.
 3. Starbucks Kart’ın süresi dolduğunda Starbucks Kart geçerliliğini yitirecek ve Starbucks Kartta biriken paralar, puanlar ve Üye’ye kazandırılan haklar Shaya tarafından silinecektir. Üye, geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan Starbucks Kart’ta birikmiş paranın ve Avantajların ancak Üye tarafından yeni bir Starbucks Kart alınması ile Üye’nin talebi üzerine aktarılabileceğini şimdiden kabul ve beyan eder. Üye, mevzuatta yer alan süre içerisinde böyle bir bildirimde bulunulmaması halinde ilgili bakiye ve Avantajlar’ın Shaya tarafından silinerek geri alınacağını, bunlara ilişkin herhangi bir hak ve talepte bulunmayacağını şimdiden kabul ve beyan eder.
 4. Starbucks ödeme fonksiyonu yanlızca mobil uygulama üzerinden QR kodu okutarak çalışmakta olup, web sitesi üzerinden ödeme imkanı bulunmamaktadır. Ödeme sırasında, Starbucks kartı ödemesi farklı nedenlerden dolayı onaylanmayabilir. Limit aşımı, hatalı bilgi girişi, kullanım tarihinin geçmesi, güvenlik kodunun yanlış ya da eksik girilmesi, onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması, kayıp/çalıntı ihbarlı kart olması gibi hallerde Kredi Kartından “provizyon alınamadı’’ mesajı alınması bahis konusu olabilir. Ödeme onayının başarısız olduğu, tamamlanmadığı anlamına gelen böyle bir mesaj alınması halinde Üye’ye; kart bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmadan ilgili banka ile bağlantı kurması önerilir. Üye, ödemenin herhangi bir sebeple onaylanmaması, yasa dışı kart kullanımı ve Üye ile Üyenin Kredi Kartı kullandığı bankanın arasındaki kredi ilişkisinden dolayı Shaya’nın herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul ve beyan etmiştir.
 5. Starbucks Card Programı uygulaması süresince, yürürlükte bulunan mevzuatta meydana gelecek değişiklikler nedeniyle, bu uygulamanın devamının her ne sebeple olursa olsun mümkün olmaması halinde, Starbucks Card Programı ve Kartlar kendiliğinden hükümsüz hale gelir.
 6. Üye, kendisine verilen Kart ve numarasını, cvc2 numarasını, kullanıcı adı ve/veya şifreyi başkasına vermemeyi, kullandırmamayı, bunların saklanmasından kendisinin sorumlu olduğunu, Shaya'nın bu konuda herhangi bir sorumluluğu olmadığını, Kart’ın üçüncü şahıslar tarafından ve/veya üye tarafından herhangi bir surette kötüye kullanılması halinde, Shaya'nın diğer her türlü yasal hakkı saklı kalmak üzere derhal Kart’ı iptal etme ve üyeliğe son verme yetkisinin bulunduğunu, üyelikten doğan tüm hakların kaybedileceğini, üyeliğe ilişkin her türlü hak ve kazanımların kendisinden geri alınacağını, her türlü tedbirlerin uygulanabileceğini ve tüm bu uygulamalardan doğan/doğabilecek ihtilaflarda sorumluluğun bütünüyle Üye'ye ait olduğunu şimdiden kabul, beyan ve taahhüt eder.

Doküman versiyonu: 4.1