Starbucks Card İletişim Hattı:

+90 (850) 800 0 729

Info Mail Adresimiz:

starbucks-tr-app@alshaya.com

STARBUCKS CARD TANIMLAMA

1.     Starbucks Card’ımı uygulamaya nasıl tanımlayabilirim?

Mevcut fiziksel Starbucks Card’ınızı mobile eklemek için, uygulamayı telefonunuza indirdikten ve üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra “Mevcut Starbucks Card’ınızı buradan ekleyebilirsiniz” butonuna tıklayarak, Starbucks Card’ınıza ait 16 haneli kart numarasını ve arkasındaki 3 haneli güvenlik kodunu (CVV) girerek içindeki bakiye ve yıldızlar ile birlikte kartınızı mobile uygulama içine taşıyabilirsiniz.

Mevcut fiziksel Starbucks Card’ınız ile daha önce www.starbuckscardtr.com websitemizden üyelik işlemi gerçekleştirdiyseniz, mobil uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra üye girişi yapabilir, websitesine üye olurken kullandığınız e-mail adresinizle üye girişi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2.     Starbucks Card sahibi değilsem Starbucks Mobil Uygulamasına nasıl kart eklerim?

Fiziksel Starbucks Card sahibi değilseniz, üye olduktan sonra uygulamamız üzerinden Starbucks Card bölümü içerisinde yer alan “Sanal Starbucks Card Oluştur” butonuna basarak sanal bir Starbucks Card oluşturabilirsiniz. Bu şekilde kartınızı oluşturduktan sonra fiziksel bir kart almanıza gerek bulunmamaktadır.

3.     Fiziksel Starbucks Card’ımı uygulamaya tanıttım, kartımı mağazada kullanmaya devam edebilir miyim?

Evet, mobil uygulamayı kullanıcıları isterlerse aynı zamanda fiziksel Starbucks Card’ları ile de mağazalarımızdan alışveriş yapmaya devam edebilir.

4.     Fiziksel Starbucks Card’ımdan harcama yaptığımda,  mobil uygulamada güncel bakiyem gözükür mü?

Eğer fiziksel Starbucks Card mobil uygulamasına eklendiyse, Starbucks Card’ınızın bütün işlemlerini ve güncel bakiyenizi buradan görebilir ve takip edebilirsiniz.

5.     Mobil Uygulama Hangi İşletim Sistemlerinde Çalışıyor?

Uygulamamız iOS 13 ve üzeri ile Android 4.4 versiyon üzerinde çalışmaktadır.

6.     Kredi kartı bilgilerim nerede saklanıyor?

Kredi kartı bilgileriniz asla telefonunuzda kayıt edilmez. Kredi kartı bilgileriniz MasterPass güvencesinde korunmaktadır. Kredi kartı bilgilerinin MasterPass sistemine kaydı, misafirlerimizin her bakiye yükleme işlemi sırasında kart numarası girerek zaman kaybetmemeleri amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır.

MASTERPASS DİJİTAL CÜZDAN

7.     MasterPass nedir?

MasterPass internete bağlı tüm cihazlarla her seferinde ödeme kartı bilgisi girmeden kolay ve güvenli alişveriş yapmanızı sağlayan MasterCard’ın online ödeme çözümüdür.

8.     MasterPass kullanımı güvenli midir?

MasterPass, MasterCard tarafından sunulan global bir dijital ödeme çözümüdür. MasterPass’e eklediğiniz bilgileriniz bankadaki kayıtlı cep telefonunuz ile doğrulanarak, SMS onayı sonrası eklenebilir veya değiştirilebilir. MasterCard’ın uygulaması olan MasterPass ile güvenle alişveriş yapabilirsiniz.

9.     Masterpass’e nasıl üye olabilirim?

MasterPass kullanıcı adınız kayıt esnasında verdiğiniz cep telefonu numaranızdır. Ödeme esnasında yapılan kayıt işlemi sonrasında MasterPass hesap şifreniz kayıt esnasında kullandığınız cep telefonuna SMS ile iletilecektir.

10.  MasterPass’e nasıl kart eklerim?

MasterPass Türkiye web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yaparak MasterPass’e kart ekleyebileceginiz gibi, Starbucks Mobil uygulama içinde de kart ekleyebilirsiniz. Uygulamamıza girip, “Starbucks Card>Yönet>Kredi Kartları” veya “Starbucks Card>Yükle>Kredi Kartı Ekle” bölümlerinden MasterPass güvenli cüzdan içerisine Master Card ve Visa kredi kartlarınızı ekleyerek Starbucks Card’ınıza bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Her iki yöntemde de kart bilgilerinizi girdikten sonra kartınızın bağlı olduğu bankadan onaylı cep telefonunuza iletilen doğrulama SMS’inde yer alan kodu girerek işlemi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

11.  Starbucks Card’ıma bakiye yükleme esnasında MasterPass hesap şifrem soruluyor, ne yapmalıyım?

Bazı işyerleri alışveriş sırasındaki sahtecilik risklerini azaltmak için MasterPass tarafından sağlanan çesitli güvenlik mekanizmalarından faydalanır. Starbucks Card’ınıza yapacağınız 150 TL üstündeki bakiye yükleme işlemi sırasında MasterPass hesap şifrenizle kendinizi doğrulama da MasterPass’in işlem güvenliğini sağlamak için kurguladığı ekstra güvenlik adımlarından biridir. Bu doğrulama şifresi kartınızın bağlı olduğu bankada kayıtlı cep telefonunuza SMS ile iletilir ve sadece sizin tarafınızdan tek bir defaya mahsus kullanılabilir. Şifreniz Shaya dahil 3.kişi ve kurumlarla ile paylaşılmamakta, MasterPass’e ait sunucularda güvenli bir şekilde tutulmaktadır. MasterPass tek kullanımlık şifre prosedürleri aşağıdaki gibidir:

İşlem esnasında doğrulama şifresini 3 defa art arda yanlış girdiğinizde “Tek kullanımlık şifre deneme hakkınız dolmuştur“ uyarısı gösterilir. Bu uyarıyı aldıktan sonra işleminize devam edemezsiniz, tekrar başlamanız gerekmektedir.

Tek kullanımlık şifre cep telefonunuza gönderildikten sonra 3 dk içinde kullanılmalıdır. Süre dolduktan sonra girildiğinde “Tek kullanımlık şifre kullanım süresi dolmuştur” uyarısı gösterilir. Bu uyarıyı aldıktan sonra işleminize devam edemezsiniz, tekrar başlamanız gerekmektedir.

İşyeri websitesi/mobil uygulamasında doğrulama ekranı gösterildikten sonra 15 dk içerisinde herhangi bir zamanda ekrandaki “Tekrar şifre gönder” ibaresine tıklayarak tek kullanımlık şifre talep edebilirsiniz. Aynı işlemde en fazla 3 defa tekrar OTP gönderilmesini talep edebilirsiniz. 4. defa talep ettiginizde “Tek kullanımlık şifre talebi limitinizi astınız. Lütfen başka bir işlemde 3 dk sonra tekrar deneyiniz.” uyarısı gösterilir.

12.  MasterPass’e kartimi ekleyemiyorum, ne yapmalıyım?

·        Kart bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz. Kart bilgileriniz doğru bir şekilde girdiyseniz kartınızın bağlı olduğu Banka tarafında kayıtlı cep telefonu numaranıza tek kullanımlık şifrenin yer aldığı SMS’in geldiğinden emin olunuz.

·        Kart bilgilerinizi doğru girmenize rağmen doğrulama SMS almıyorsanız, kartınızın bağlı olduğu bankayla iletişime geçerek cep telefonu ve diğer kişisel bilgilerinizin doğru bir şekilde tanımlandığından emin olunuz.

·        Doğrulama SMS’ini alıp ekrana doğru bir şekilde girmenize rağmen hata alıyorsanız, lütfen masterpassturkiye@mastercard.com adresinden Master Card ekibi ile iletişime geçiniz.

13.  MasterPass şifremi unuttum nasıl sıfırlayabilirim?

·        Şifrenizi unutmanız durumunda "Şifremi Unuttum" sayfasından şifrenizi sıfırlaşyabilirsiniz. MasterPass’e kayıtlı kartlarınızdan herhangi birine ait bilgileri girerek kartınızın bağlı olduğu bankada kayıtlı cep telefonunuza iletilen doğrulama SMS’inde yer alan kodu girerek kendinizi doğruladıktan sonra şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

·        Kart bilgilerinizi doğru girmenize rağmen doğrulama SMS’i almıyorsanız, kartınızın bağlı olduğu bankayla iletişime geçerek cep telefonu ve diğer kişisel bilgilerinizin doğru bir şekilde tanımlandığından emin olunuz.

·        Doğrulama SMS’ini doğru girmenize rağmen hata alıyorsanız, lütfen masterpassturkiye@mastercard.com adresinden Master Card ekibi ile iletişime geçiniz.

·        Kart bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, lütfen masterpassturkiye@mastercard.com adresinden Master Card ekibi ile iletişime geçiniz.

14.  MasterPass’e kayıt olurken kullandığım cep telefonu numaram değisti, ne yapmalıyım?

Eğer MasterPass’e kaydolurken kullandıgınız cep telefonu numaranız değistiyse, yeni numaranızı kullanarak MasterPass’e üye olabilirsiniz. Eski numaranıza ait MasterPass hesabınızın silinmesini istiyorsanız masterpassturkiye@mastercard.com adresinden Master Card ekibi ile iletişime geçiniz.

15.  MasterPass hesabımın olduğu telefon çalındı, ne yapmalıyım?

Endişelenmeyin, MasterPass telefonunuzda size ait bir veri barındırmaz. Ancak yine de masterpassturkiye@mastercard.com üzerinden Master Card ekibi ile iletişime geçtiğiniz takdirde MasterPass hesabınızı geçici olarak devredışı bırakmak için size yardımcı olunacaktır.

16.  Uygulamadan kredi kartı bilgilerimi nasıl silebilirim?

Uygulamamıza girip, “Starbucks Card>Yönet>Kredi Kartları” bölümünden MasterPass güvenli cüzdan içine kaydetmiş olduğunuz kredi kartlarınızı silebilirsiniz.

BAKİYE YÜKLEME & ALIŞVERİŞ

17.  Mobil Uygulama üzerinden nasıl bakiye yüklerim?

Mobil uygulamamızdan “Starbucks Card>Yükle” bölümüne tıklayıp bakiye yükleme ekranına ulaşabilirsiniz. Kredi kartınızı tanımladıktan sonra MasterPass güvencesi ile Starbucks Card’ınıza para yükleyebilirsiniz. Yüklenecek ilk tutar minimum 30 TL olmalıdır. Sonraki yüklemelerinizde ise istediğiniz miktarda yükleme yapabilirsiniz.

a.     Mobil uygulamadaki şifreleme sistemleri ne işe yarar?

Hesap oluştururken istenen parola: Uygulamaya email adresiniz ile girmek için belirlenen şifredir. Bu şifre aynı zamanda Starbucks Card’ın websitesine girerken kullanılabilir.

MasterPass Şifresi: Kullanıcın masterpass’ine kayıtlı kredi kartları ile yükleme yapabilmek veya silmek için istenen güvenlik şifresidir.

Ödeme Yap>Yönet>Pin Kodu: Pin Kodu ödeme yapmak için kullanılan şifredir. Konulması zorunlu değildir fakat güvenliğiniz açısından pin kodu konulması uygulama kullanımınızı daha güvenli hale getirecektir. Kasada ödeme alınırken telefonunuza gelen onay mesajı ile birlikte pin kodu sorulur. Kullanıcı pin kodunu girdikten sonra ödeme işlemi başarıyla gerçekleşir.

b.     Mobil uygulama içindeki PİN kodu nedir ve nasıl konulur?

PİN kodu mağazalarımızdaki alışverişleriniz esnasında kasada mobil uygulamamız ile ödeme yaparken önceden belirlediğiniz 4 haneli şifreyi girerek işlemi gerçekleştirmenizi sağlayan bir şifreleme sistemidir. Tercih ederseniz Starbucks Mobil Uygulaması’nda “Starbucks Card>Yönet>PİN Kodu>Oluştur” bölümlerinden PİN kodunuzu oluşturabilirsiniz. Bu pin kodu her alışverişinizde, kasadaki ödemeleriniz esnasında onayınız alınmak üzere sorgulanacaktır.

18.  Mobil uygulama ile nasıl ödeme yapabilirim?

Mobil uygulamamıza üye olup, mevcut fiziksel Starbucks Card’ınızı uygulamaya ekledikten ya da Sanal Starbucks Card oluşturduktan sonra “Starbucks Card” bölümü içerisindeki “Ödeme Yap” butonuna basabilir ya da telefonunuzu sallayarak size özel tanımlanmış QR kodunuzu ekrana getirebilirsiniz. Alışverişleriniz esnasında QR kodunuzu kasa önlerinde bulunan barkod okuyucuya okutarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

19.  Shake to Pay (Salla ve Öde) nasıl çalışır?

Mobil Uygulamanın “Hesap & Ayarlar” bölümünden “Telefonu Salla ve Öde” seçeneğini açarak bu ödeme özelliğini etkinleştirmiş olursunuz. Özellik etkinleştirildikten sonra, telefonunuzu salladığınızda ekrana gelen QR kodunuz ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

20.  Alışverişim esnasında ödemememin bir kısmını yıldızlarım ile, kalanını Starbucks Card bakiyemden harcayarak olarak ödeyebilir miyim?

Evet ödeyebilirsiniz fakat peşin ya da kredi kartıyla yaptığınız ödemeler için yıldız kazanılmamaktadır.

21.  Mobil Uygulama üzerinde bir işlem yaparken / kasada ödeme yaparken internet kesilirse para kaybeder miyim?

Mobil Uygulama kullanılırken internet kesilirse, yapılan işlemler iptal olarak algılanır. Bu durumlarda para kaybetme riski bulunmamaktadır.

22.  Ödeme geçmişimi nasıl görebilirim?

Uygulama içerisinde “Hesabım” bölümüne tıkladıktan sonra “Hesap Geçmişi” butonuna basarak ödeme geçmişinize ulaşabilirsiniz.

23. Starbucks Karta Günlük En Fazla Kaç TL yükleyebilirim?

Starbucks Card için günlük yükleme tutarı 1.250 TL’dir.

24. Starbucks Kartta Günlük Harcama Limiti Kaç TL?

Günlük Harcama Limiti 2.000 TL’dir.

25. Starbucks Kartta Aylık Yükleme Limiti varmı? Kaç TL?

Evet var, Toplamda 10.000 TL aylık yükleme limiti bulunmaktadır.

YILDIZ KAZANMA

26.  Mobil Uygulama ile ödemelerimde yıldız kazanabilecek miyim?

Evet, mobil uygulamalarınızı yaptığınız sanal Starbucks Card, fiziksel Starbucks Card ile aynı özelliklere sahiptir. Şişelenmiş içecekler hariç fişteki içecek sayısı kadar yıldız kazanılmaktadır. Eğer fişte içecek yoksa 5 tl üzeri alışverişlerde 1 yıldız kazanabilir, yıldız adediniz 15’e ulaştığında istediğiniz tall boy bir içeceği ikramımız olarak herhangi bir mağazamızdan temin edebilirsiniz.

27.  Mobil Uygulamada yıldız harcama işlemi nasıl gerçekleşiyor?

Mağazalarımızda kasa önlerinde bulunan barkod okuyucuya size özel QR kodunuzu okutarak mevcut yıldızlarınız ile işlem yapabilirsiniz. Bunun için siparişiniz esnasında ödemeyi yıldızlarınızı kullanarak yapmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir.

28.  15’ten fazla yıldızım var, neden hala x/15 yazıyor? (x<15)

Sisteme kaydedilen her 15 yıldız 1 adet ikram içeceği ifade etmektedir. Yeni bir içecek kazanımı sağlayacak yıldızların miktarı, daha kolay takip edilebilmesi amacıyla x/15 ibaresi ile gösterilmektedir. Kazanılan her 15 yıldızın ardından, bu alandaki gösterge sıfırlanmaktadır.15 yıldız tamamlanarak kazanılan ikram içecekler, uygulama ekranında ayrıca gösterilmektedir.

29.  15 yıldız ile içecek alırsam yine yıldız kazanır mıyım?

Yıldız harcama işlemi sonucu yıldız kazanımı gerçekleşmez.

30.  Başka bir kullanıcıya para gönderme veya yıldız gönderme yapılabilir mi?

Uygulama üzerinden kullanıcılar arasında para ve yıldız gönderimi yapılamamaktadır.

+++ Yıldız kazanma politikası nasıl işler?

Yaptığımız programlardan yıldız kazanılabilmesi için kullanıcının ilk bakiye yüklemesini yapmış olması lazım. İlk bakiye yüklemesi yapıldıktan sonra Hoş Geldin Yıldızı, Doğum Günü Yıldızı gibi programlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

DİĞER ÖZELLİKLER

31.  Starbucks Mobil uygulamasını birden fazla cihazda kullanabilir miyim?

Uygulamamızı istediğiniz cihaza indirip kullanabilirsiniz.  Ancak ödeme onayı mesajı sadece işlem yapılan cihaza gönderildiğinden, uygulama aynı anda farklı cihazlarda çalışmamaktadır.

32.  Telefon değişikliği yaparsam Starbucks Mobil Uygulamasını yeni cihazımda da kullanabilir miyim?

Uygulamamız aynı anda sadece 1 tane cihazda aktif olarak çalışmaktadır. Uygulamamızı yeni telefonunuza indirdiğiniz ve “Giriş Yap” bölümünden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde, uygulamamızı yeni telefonunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni cihazınızdan giriş yaptığınızdan dolayı eski cihazınızda uygulama otomatik olarak oturumunuzu kapatacaktır.

33.  Beğendiğim ürünleri nasıl kaydedebilirim?

Uygulamamızda “Ürünler” bölümüne girdiğinizde ürünlerimizi detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünün sayfasına girerek, fotoğrafın altındaki “Kalp” simgesine tıkladığınızda ürünü, favorileri ürünleriniz listesine almış olursunuz. Favori ürünlerinizi görmek için “Hesap & Ayarlar>Favori Ürünlerim” bölümüne girmeniz yeterli olacaktır.

34.  Starbucks Mobil Uygulaması neden konum bilgilerimi kullanmak istiyor?

Konum bilgileriniz, size mağazalarımızın yerlerini en doğru şekilde göstermek ve yön vermek amacıyla kullanılmaktadır.

35.  Mobil Uygulamayı kayıt olduğum şehir dışındaki mağazalarda kullanabilir miyim?

Mobil Uygulamamızı Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali Landside mağazamız dışında, tüm yurtiçindeki Starbucks mağazalarımızda kullanabilirsiniz. Operasyonu farklı bir firma (HMS Host) tarafından yürütülmekte olduğundan Starbucks Card bu mağazamızda geçerli değildir.

36.  Mobil Uygulamanın dili nasıl değiştirilebilir?

Uygulamanın dilini “Hesap & Ayarlar” bölümünde yer alan “Dil Değiştir” butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz

37.  Uygulamada Mesajlar diye bir bölüm var. Başkalarıyla iletişime geçebilir miyim?

Mesajlar bölümü Starbucks Türkiye olarak siz Starbucks Mobil Uygulama kullanıcılarına özel kampanyalarımızı duyurmak için oluşturduğumuz bir bölümdür. Buradan başka kullanıcılarla iletişime geçemezsiniz.

38.  Mağaza özelliklerini nerden görebilirim?

Mağazalar bölümünde istenilen mağazanın ismine tıklandığında mağaza bilgileri görülebilir.

39.  Mobil Uygulamayı kullanmak için internet bağlantısı gerekli mi?

Ödeme yapabilmek, yıldız harcayabilmek, bakiye yükleyebilmek, güncel bakiyenizi görüntülemek,mağazalarımızı görmek ve ürünlerimizi incelemek için internet bağlantısı gerekmektedir.

TEKNİK DESTEK

40.  Starbucks Mobil Uygulama kullanırken sorunlar mı yaşıyorsunuz?

Starbucks Mobil uygulamamızın çalışmaması, telefonunuzda uygulamanın eski versiyonunun yüklü olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda uygulamanın yeni sürümünü App Store üzerinden indirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

41.  Kazandığım yıldızları ve kampanyalarımı uygulamada neden göremiyorum?

Yıldız sayınız, kampanya detaylarınız veya hesap geçmişinizin güncel verilerini görememeniz, telefonunuzda uygulamanın eski versiyonun yüklü olmasından kaynaklanabilir. Uygulamanın yeni versiyonu yükledikten sonra bu bilgilerinizin güncel durumunu görebileceksiniz.

Merak etmeyin – eski versiyonda yıldızlarınız ya da kampanyalarınız gözükmese de; hepsi bizim sistemimizde kayıtlıdır. Güncel bilgilerinize yeni versiyonu yükledikten sonra ulaşabilirsiniz.

42.  Starbucks Mobil uygulama kullanıcı giriş şifremi unuttum, ne yapmam lazım?

Uygulamamız üzerinden “Hesabım>Giriş Yap” bölümüne giriş yaptıktan sonra “Parolamı Unuttum” butonuna tıklarsanız, önceden giriş yaptığınız E-mail adresinize şifrenizi değiştirmek için bir link yollanacaktır. Bu link sayesinde şifrenizi değiştirip, oluşturacağınız yeni şifre ile uygulamamızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

43.  Telefonumu kaybedersem ne yapmalıyım?

+90 (850) 800 0 729 numarasından Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.starbuckscardtr.com websitemizden hesabınızı geçici süre içinde kullanıma kapatabilirsiniz.

44.  Mobil ödeme ve Starbucks Card ile yaptığım işlemlerde sorun yaşadığımda ne yapmalıyım?

Starbucks Mobil Uygulama ve Starbucks Card ile ilgili tüm soru ve sorularınız için +90 (850) 800 0 729 numarasından Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.


Doküman versiyonu: 3.8